Tour de Konstytucja przełożone na czerwiec

Organizatorzy ogólnopolskiej inicjatywy 'Tour de Konstytucja’ zareagowali na ogłoszony przez rząd harmonogram luzowania obostrzeń i zdecydowali się przesunąć w czasie wszystkie zaplanowane wydarzenia, tak, by mogły się odbywać z udziałem większej liczby mieszkańców.

W nowym terminie, a więc nie 5 maja, a miesiąc później 6 czerwca, odbędzie się też wydarzenie w Ostrowcu. – Cieszymy się, że to wydarzenie zostaje przesunięte, bo otrzymujemy sygnały, że wiele osób chce wziąć w nim udział i w nowym terminie będzie mogło w nim uczestniczyć dużo więcej osób. Poza tym zyskujemy dodatkowy miesiąc na przygotowanie dodatkowych inicjatyw – mówi Elżbieta Mazur ze Strajku Kobiet Ostrowiec Świętokrzyski, bo to ta organizacja stoi za ściągnięciem do Ostrowca busa ze zwojem Konstytucji i odpowiada za przygotowanie wydarzenia w mieście. Jego najważniejszym punktem jest uroczyste odczytanie Preambuły oraz spotkania z prawnikami i rozmowy o prawie, praworządności i ustawie zasadniczej.
Przypomnijmy, że cały projekt organizuje Fundacja Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych, w tym między innymi Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Ogólnopolski Strajk Kobiet, stowarzyszenia sędziowskie, adwokackie i prokuratorskie, które zabierają głos w sprawie trwającego kryzysu konstytucyjnego w Polsce.
Patronat sprawuje Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, a w Ostrowcu patronat mediany nad wydarzeniem objęło Radio Ostrowiec.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia