ZDZ uruchamia klasę przygotowania wojskowego

Od września w Niepublicznym Technikum imienia Tadeusza Kościuszki w Ostrowcu funkcjonować będzie klasa przygotowania wojskowego. Zakład Doskonalenia Zawodowego otrzymał właśnie zgodę Ministra Obrony Narodowej na jej utworzenie. Dziś też podpisana została umowa o współpracy z 3 batalionem radiotechnicznym w Sandomierzu, gdzie młodzież będzie miała szkolenia praktyczne.

– Nasza szkoła już od 13 lat realizuje innowacje mundurowe. Uczniowie szkolą swoje umiejętności na obozach sprawnościowo-obronnych w jednostkach wojskowych, a utworzenie klasy przygotowania wojskowego da nam możliwość rozwoju – mówi Izabela Pustuła, dyrektor technikum.
ZDZ takie oddziały przygotowania wojskowego prowadzi już w swoich placówkach w Kielcach, Końskich i Radomiu. Koordynatorem oddziałów przygotowania wojskowego jest tam pułkownik Rober Misztal. – Przede wszystkim będzie to młodzież w mundurach i już to mobilizuje tę młodzież do jakiegoś wysiłku. W toku szkolenia praktycznego nie zabraknie na pewno zajęć sprawnościowych, bo żołnierz musi być sprawny, musi umieć posługiwać się bronią, więc będą też zajęcia z bronią, będą zajęcia z musztry, z terenoznawstwa. Będzie wszystko to, co młody, wstępujący do służby żołnierz musi poznać – mówi pułkownik Misztal i wyjaśnia, że zdobyte umiejętności pozwalają absolwentom skrócić okres przygotowania przed podjęciem służby zawodowej lub terytorialnej do dwóch tygodni.
Klasa przygotowania wojskowego w Niepublicznym Technikum imienia Tadeusza Kościuszki w Ostrowcu będzie liczyć 22óch uczniów. Nabór rozpocznie się za kilka dni.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia