Punkt szczepień masowych wpisany do centralnego systemu rejestracji, ale wciąż nie działa

żródło: pixabay.com

Punkt szczepień populacyjnych w Centrum Kształcenia Ustawicznego został już wpisany do centralnego systemu rejestracji i jest gotowy do pracy, jednak na razie nie zostanie uruchomiony.
– Jesteśmy gotowi. Wszystko jest przygotowane perfekcyjnie. Mamy odbiór po stronie sanepidu oraz ze strony Narodowego Funduszu Zdrowia, wszystkie umowy są podpisane. Czekamy tylko na dystrybucję szczepionek. Jak tylko punkt zostanie włączony w dystrybucję to będzie można się rejestrować się do tych szczepień. Narazie nie można się rejestrować i proszę nie telefonować w tej sprawie. Telefony zostaną odblokowane z chwilą, kiedy będziemy mieli potwierdzenie, że szczepionki przyjdą. Wtedy będziemy wiedzieli, w których dniach będziemy szczepić. Nie możemy szczepić pacjentów jeśli nie wiemy kiedy i ile tych szczepionek trafi do naszego punktu szczepień populacyjnych – tłumaczy Adam Karolik, dyrektor ds. medycznych ostrowieckiego szpitala. Przypomnijmy, że to już kolejny raz, gdy wskazywany termin uruchomienia ostrowieckiego punktu masowych szczepień jest zmieniany. Początkowo miał ruszyć 19 kwietnia, później data ta została przesunięta na 26 kwietnia.

Dyrektor Karolik dodaje, że zależy im na tym, by masowe szczepienia ruszyły jak najszybciej, bo dzięki nim spadnie liczba chorych na Covid-19 i załoga ostrowieckiego szpitala będzie mogła złapać oddech. – Jako dowód chcę tylko powiedzieć, że padł rekord w Ostrowcu – w naszym małym przyszpitalnym punkcie szczepień. We wtorek zostało poddanych 335 dawek w jeden dzień. Prace administracyjne w postaci wpisywania pacjentów do systemu komputerowego u niektórych osób skończyły się o godzinie 23-ciej. To świadczy o determinacji z jaką podchodzimy do tego problemu – podkreśla dr Karolik.

Do tej pory w Polsce zaczepiło się już ponad 2,5 mln osób. Pierwszą dawkę otrzymało ponad 7 mln 700 tys. osób. Po długim weekendzie – dokładnie 4 maja – ruszy rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 w zakładach pracy.

/paw/

Ważne wydarzenia