Co mają do ukrycia przed mieszkańcami Ostrowca działacze PiSu?

Fot.: Lokalna TV

Mieszkańcy Ostrowca mogli dziś na ulicach miasta spotkać samochód z banerem, na którym znajduje się informacja '770 miliardów złotych na polskie inwestycje’ i hasło 'Liczy się Polska’.

Na jego tle dziś na parkingu na osiedlu Słonecznym konferencję prasową zorganizowali działacze Prawa i Sprawiedliwości. Obecni na niej byli, między innymi senator Jarosław Rusiecki, poseł Andrzej Kryj oraz Zbigniew Duda, szef partii w powiecie. Nie zabrakło także radnych PiS-u.
Konferencja, jak można wnioskować, dotyczyła Krajowego Planu Odbudowy.
Niestety, nie możemy Państwu podać szczegółów, na przykład – jak dzielone będą środki, kto będzie o tym decydował, dlaczego do dziś posłowie nie otrzymali kompletnego dokumentu pod tytułem Krajowy Plan Odbudowy.
Nie możemy, bo działacze PiS-u nie uznali za stosowane zaprosić na tę konferencję wszystkich mediów. Informacji o niej nie dostało Radio Ostrowiec ani, na przykład redakcja Echa Dnia.
Na nasze pytanie o powody zignorowania słuchaczy Radia Ostrowiec nie raczył odpowiedzieć przewodniczący PiS w powiecie Zbigniew Duda. Nie odbiera od nas telefonu, nie odpowiada na pytania wysłane sms-em.
A pytaliśmy go także, dlaczego na banerze mówiącym o miliardach dla Polski na inwestycje nie znalazła się informacja, ani żaden logotyp wskazujący, że pieniądze te mają pochodzić z budżetu Unii Europejskiej.Miejsca nie zabrakło dla logotypu Banku Gospodarstwa Krajowego i Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jest narodowa flaga polski, ale flagi unijnej już nie zamieszczono na banerze.
Przypomnijmy zatem, że pieniądze na odbudowę gospodarki po pandemii pochodzić mają z funduszy Unii Europejskiej oraz pożyczek przez nią zaciągniętych w imieniu wszystkich państw Wspólnoty. (Zdjęcie z konferencji prasowej mamy dzięki uprzejmości kolegów z redakcji Lokalna.TV)

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia