GDDKiA wyłoniło wykonawcę obwodnicy Opatowa

źródło zdjęcia: GDDKiA Kielce

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyłoniła najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę obwodnicy Opatowa.

Złożyła ją konsorcjum firm Mostostal Warszawa i Acciona Construccion. Opiewa na kwotę blisko 404 milionów złotych i jest niższa od zakładanego na ten cel budżetu o blisko 200 milionów złotych.
– Teraz pozostaje jeszcze kwestia umowy z wykonawcą.  Brak odwołań od decyzji komisji przetargowej to jeden z warunków jej podpisania – mówi Małgorzata Pawelec-Buras, rzecznik prasowy kieleckiego oddziału GDDKiA.
Obwodnica będzie miała długość 12 kilometrów, przebiegać będzie po południowo-zachodniej stronie Opatowa, a w jej ramach planowane są dwa węzły drogowe: węzeł Opatów oraz węzeł Marcinkowice. Jej budowa ma przynieść nie tylko kierowcom, ale i mieszkańcom Opatowa wiele korzyści, między innymi chodzi o odciążenie centrum miasta pod względem ruchu tranzytowego. Inwestycja realizowana będzie w trybie 'Projektuj i buduj’. Wykonawca będzie miał 36 miesięcy od momentu podpisania umowy na jej realizację.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia