Starachowice ogłaszają kolejną edycję Budżetu Obywatelskiego

W Starachowicach startuje kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego. Różnić się będzie od poprzednich tym, że mieszkańcy mogą zgłaszać nie tylko projekty bardzo lokalne, np. osiedlowe, ale także projekty ogólnomiejskie.

– Dzięki temu będzie dotyczył większej liczby osób na terenie naszego miasta – mówi prezydent Marek Materek. – Zachęcam, by wczytać się w dokumenty, dotyczące Budżetu Obywatelskiego, pomyśleć nad tym jaki wniosek byłby najlepszy do realizacji i przekonać do głosowania jak najwięcej osób – dodaje.
Tegoroczny Budżet Obywatelski wynosi 600 tysięcy zł.
Propozycje do niego zgłosić może każdy, kto ukończył 16 lat i jest zameldowany na terenie miasta. Wystarczy pod projektem zebrać 10 podpisów. Zgłaszać je będzie można do 30 czerwca.
Po przejściu formalnej weryfikacji projekty zostaną poddane pod głosowanie. Będzie można oddać głos przez internet, ale także tradycyjnie w siedzibie urzędu miasta.
W tym roku Starachowice realizują 4 projekty zgłoszone w ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Trwa budowa I etapu ulicy Lutosławskiego. Miasto przygotowuje się do kolejnych.
– To budowa skate parku Pod Skałkami przy Alei Armii Krajowej, zagospodarowanie skweru Pod Skałkami na ulicy Zakładowej i budowa tam minitężni solankowej oraz zagospodarowanie całego tego skweru – wylicza prezydent Starachowic.
Mieszkańcy miasta na głosowanie będą mieli dwa tygodnie. Odbędzie się ono we wrześniu, a zwycięskie projekty realizowane będą w przyszłym roku.

/joge/

Ważne wydarzenia