Ruszyły prace związane z zagospodarowaniem otoczenia dworca w Starachowicach Wschodnich

Ruszyły prace związane z przebudową i zagospodarowaniem otoczenia dworca w Starachowicach Wschodnich. Starania o to, aby miasto mogło uporządkować ten teren trwały kilka lat. Na przeszkodzie stały sprawy własnościowe dotyczące terenów przydworcowych.

Modernizacja terenu wokół dworca zakłada rozbudowę ulicy Kolejowej wraz z przebudową sieci elektroenergetycznej. – Prace trwają. Są one związane między innymi z usunięciem starej nawierzchni. Później zacznie się przebudowa tego terenu tak, aby powstały tu miejsca do parkowania dla autobusów, do zatrzymywania się dla busów i dla autobusów komunikacji miejskiej, żeby pojawiło się tutaj więcej zieleni. Aby ta przestrzeń zyskała nowe życie i żeeby mieszkańcy Starachowic nie musieli się wstydzić za to miejsce, bo przez ostatnie lata tak było – mówi Marek Materek, prezydent Starachowic.

Koszt inwestycji to ponad 2,6 mln złotych, ale jak podkreśla prezydent Materek inwestycja otrzymała dofinansowanie z dwóch źródeł – 85 proc. stanowią środki europejskie, a 10 proc. środki z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dzięki pozyskanym finansom inwestycję uda się wykonać niemal bez udziału środków własnych. Miasto z budżetu dołoży jedynie 5 proc. wartości zadania.

Wykonawcą trwających prac jest, wyłoniona w przetargu, firma Budromost Starachowice. Prace modernizacyjne powinny zakończyć się w połowie października tego roku.

/paw/

Ważne wydarzenia