Kolejny konkurs „Krzemiennego Kręgu” rozstrzygnięty

źródło zdjęcia: Pixabay

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Krzemienny Krąg’ rozstrzygnęło kolejny konkurs grantowy. Tym razem mieszkańcy regionu, a także organizacje pozarządowe mogły starać się o pozyskanie środków w wysokości do 30 tysięcy złotych na inicjatywy, czy też organizację wydarzeń mających na celu promocję zdrowego trybu życia.

Jarosław Kuba, prezes stowarzyszenia mówi, że wnioski złożyło 10 podmiotów i wszystkie otrzymały finansowanie.
Duże zainteresowanie tego typu konkursami prezes Kuba tłumaczy przede wszystkim możliwością uzyskania lokalnego, merytorycznego wsparcia.
– Te wnioski są tu na miejscu oceniane, nie trzeba jechać do stolicy województwa. Tu też osoby wnioskujące o środki otrzymują wsparcie naszych pracowników w postaci konsultacji – wyjaśnia.
Pozyskane środki posłużą między innymi na organizację warsztatów i gier terenowych dla mieszkańców gminy Kunów. Koło Gospodyń Wiejskich z Olechowa zorganizuje piknik edukacyjny, podobny zostanie zorganizowany w Bałtowie. Także tam miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu będą mogli wziąć udział, między innymi w triathlonie. Łącznie w ramach otrzymanych środków zorganizowanych zostanie około 30 imprez.

Prezes Kuba nie wyklucza, że jeszcze w tym roku będzie można pozyskać kolejne środki, ale czy tak się stanie dowiemy się najwcześniej w czerwcu.

/bart/

Ważne wydarzenia