Jeszcze w tym roku mieszkańcy Ostrowca zrobią zakupy w Bricomarche

Bricomarche, czyli nowy market ogrodniczo-budowlany jeszcze w tym roku powstanie w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Jak mówił na dzisiejszej konferencji prezydent Jarosław Górczyński, zajmie kupioną od miasta działkę o powierzchni 1,5 hektara, natomiast sam market będzie miał powierzchnię ponad 3000 metrów.
– To uzupełnienie oferty dla Ostrowca Świętokrzyskiego w tym obszarze, to też nowy podatnik, to także nowe miejsca pracy dla mieszkańców – tłumaczył.
A tych miejsc pracy, jak się dowiedzieliśmy, ma powstać łącznie 30. Mariusz Jurkiew, przedsiębiorca który otworzy sklep w Ostrowcu zwracał uwagę na dobrą lokalizację marketu.
– W tamtym miejscu powstaje nowa ulica, która połączy inwestycję z dużym osiedlem na terenie miasta, a dla klientów bardzo ważnym aspektem jest dobry dojazd do marketu – mówił.
Market podzielony ma być na cztery główne działy: ogrodniczy, dla majsterkowiczów, budowlany i dekoracyjny.
– Chcemy zaproponować dobry towar w dobrej cenie, o czym niedługo przekonają się mieszkańcy – podkreślał Mariusz Jurkiew.
Jego żona, Anna Jurkiew zapowiadała, że na samej inwestycji się nie zakończy.
– Należymy do większej grupy skupiającej przedsiębiorców tzw. 'Muszkieterów’, która aktywnie angażuje się w życie lokalne. W ramach „Wakacji z Muszkieterami” wysyłamy dzieciaki w różne miejsca, ale także organizujemy imprezy sportowe. Jako przykład podam „Półmaraton Starachowicki” w którym udział brali także mieszkańcy Ostrowca – podkreślała.
Anna Jurkiew zaznaczyła również, że siedziba spółki zarejestrowana będzie w Ostrowcu, dzięki czemu to właśnie tu popłyną podatki.
Zakupy w nowym markecie zrobimy najwcześniej w ostatnim kwartale tego roku.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia