Powiat chce przygotować dokumentacje dla kilku ważnych inwestycji drogowych

Most nad Kamienną wraz z ulicami Żeromskiego, Szewieńską i Świętokrzyską chce przebudować Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ogłosiło przetarg na wykonanie dla tej inwestycji dokumentacji technicznej, podobnie jak dla czterech innych zadań na terenie kilku gmin.

Najpoważniejszą inwestycją jest jednak most.
– Chcemy tę drogę rozbudować i przebudować, natomiast w przypadku mostu, chcemy rozbudować obecną konstrukcję żelbetonową i w miejscu mostu wykonać przepust – tłumaczy Tomasz Mroczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu.
Dodaje, że bez dokumentacji technicznej nie można ubiegać się o zewnętrzne środki finansowe, a bez nich powiat nie udźwignie finansowo takiej inwestycji.
– To jest bardzo newralgiczny punkt jeśli chodzi o cały układ komunikacyjny dróg powiatowych na terenie samego Ostrowca Świętokrzyskiego. W tym zakresie nigdy nic nie było wykonywane, były może jakieś plany i na planach się kończyło. Obecnie Starostwo Powiatowe w Ostrowcu nie ma żadnej dokumentacji projektowej dotyczącej tego zadania, a bez tego nie podjęlibyśmy się żadnej inwestycji. To jest złożone zadanie, które wymaga podejścia inżynierskiego – wyjaśnia.
W tym roku starostwo chce przygotować dokumentacje techniczne także dla przebudowy drogi powiatowej od granic Ostrowca do Jędrzejowic, a także 700 metrów ulicy Zamkowej w Ćmielowie – na odcinku od drogi wojewódzkiej do Rudy Kościelnej wraz z przebudową istniejącego tam mostu. Starostwo chce także wyremontować ulicę Warszawską w Kunowie z mostem na rzece Kamiennej.
Ostatnia inwestycja dotyczy gminy Waśniów. Tam przebudowana ma zostać droga powiatowa w miejscowości Czajęcice od drogi wojewódzkiej do miejscowości Kowalkowice.
– To jest odcinek drogi, który pierwotnie był wykonany z kruszywa, a chcemy ułożyć na niej nawierzchnię bitumiczną – wyjaśnia naczelnik Mroczek.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia