Od 1 maja nie będziemy mogli korzystać z Zintegrowanego Informatora Pacjenta

Od 1 maja dotychczasowi użytkownicy Zintegrowanego Informatora Pacjenta będą mogli korzystać już tylko z Internetowego Konta Pacjenta, które jest nowocześniejszą wersją wcześniejszego systemu jakim jest ZIP.

– To narzędzie, które nie tylko ułatwia dostęp do informacji pacjentom, ale także ma ułatwiać korzystanie z wszelkich usług cyfrowych i porządkuje informacje – podkreśla Beata Szczepanek, rzeczniczka kieleckiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.
Osoby, które dotychczas korzystały ze starszego systemu tylko do końca tego miesiąca mogą zalogować się do Internetowego Konta Pacjenta wykorzystując dane, które służyły nam do logowania w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta.
Po 1-ym maja zalogujemy się tam wyłącznie za pośrednictwem Profilu Zaufanego, e-dowodu lub za pośrednictwem bankowości elektronicznej.
Beata Szczepanek tłumaczy, że korzystanie z Internetowego Konta Pacjenta niesie ze sobą wiele korzyści.
– Dzięki niemu mamy pełne informacje o leczeniu, a także znajdziemy w nim skierowanie na szczepionkę, informacje o kwarantannie, między innymi kiedy się rozpoczęła i kiedy kończy – wyjaśnia.
Warto dodać, że jeżeli pacjent nie pamięta danych do logowania do ZIP, nie ma już możliwości ich odzyskania.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia