Awaryjna studnia dla południowej części gminy Kunów

Samorząd Kunowa chce wybudować studnię awaryjną ujęcia wody dla mieszkańców południowej części gminy. Dotyczy to Biechowa, Bukowia, Udzicowa, Chocimowa i Prawęcina.

Wykonawca rozpoczął już pierwsze odwierty na terenie stacji wodociągowej w Biechowie. – W tym miejscu jest jedyne źródło wody pitnej i w razie jakiejś awarii – tak jak to miało miejsce kilka lat temu – ludzie bardzo dotkliwie odczuwają brak wody – mówi burmistrz Lech Łodej. Dodaje, że mieszkańcy tych miejscowości od kilkunastu lat zabiegali o wybudowanie tej zapasowej studni dla ujęcia wody.
Na inwestycję gmina otrzymała dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. To połowa jej kosztów. Całość wyniesie niemal 480 tysięcy zł. – To dla nas inwestycja priorytetowa – zaznacza burmistrz Łodej.
Gminę czeka jeszcze wykonanie badań sanitarnych i uzyskanie wymaganych pozwoleń na budowę.
Rok temu samorząd, by zapewnić stałe dostawy wody do północnej części Kunowa zainwestował w budowę tzw. przepinki przy ulicy Prostej. W ten sposób połączono wodociąg fabryczny z wodociągiem z Dołów Biskupich, które dotychczas działały niezależnie. – Teraz mamy połączone i spięte te wodociągi tak, że zasuwami możemy regulować dostawę wody. Jeżeli nie ma wody w Dołach Biskupich to przekierowujemy ją z fabryki i odwrotnie – wyjaśnia burmistrz Łodej.
Studia awaryjna dla południowej części miasta ma zostać oddana do użytku w tym roku.

/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia