Obywatelskie zatrzymanie mężczyzny podejrzewanego o pedofilię

żródło: pixabay.com

Wczoraj w parku miejskim w Ostrowcu doszło do obywatelskiego ujęcia mężczyzny podejrzanego o pedofilię. 57-latek chciał umówić się z nieletnią dziewczynką.

Na miejscu zamiast małoletniej pojawili się jednak internauci – przedstawiciele organizacji Child Guard Unit Poland. Mężczyzna początkowo myślał, że rozmawia z funkcjonariuszami policji. Na nagraniu, które pojawiło się na profilu internautów w mediach społecznościowych słychać jak potwierdza fakt korespondowania z nieletnimi. Przyznaje się, że miał zamiar nakłonić je do pojechania jego samochodem i ostatecznie nie zaprzecza, że pisał im, by o niczym nie informowały rodziców. Kiedy usłyszał, że nie rozmawia z policjantami zaczął prosić, by 'dać mu szansę’ i puścić go wolno. 57-latek przyznał się również, że oprócz korespondencji z nieletnią wysyłał do innych dziewczynek nagie zdjęcia.
– Około godziny 15-tej dyżurny otrzymał informację o obywatelskim ujęciu 57-letniego mieszkańca województwa świętokrzyskiego. Mężczyzna został przekazany w ręce policjantów. Obecnie trwają czynności sprawdzające, które mają na celu sprawdzenie czy doszło do podejrzenia popełnienia przestępstwa na tle seksualnym – mówi Ewelina Wrzesień, rzecznik prasowy ostrowieckiej policji. Zaznacza, że wobec 57-latka zastosowano 48-godzinny dozór policyjny.

Warto dodać, że jeśli mężczyźnie zostaną postawione zarzuty z artykułu 200 a Kodeksu Karnego – kto prezentuje osobie małoletniej poniżej 15 r.ż. treści pornograficzne oraz składa jej propozycje za pośrednictwem sieci telekomunikacyjnej poddania się czynnościom seksualnym to podlega karze do 3 lat pozbawienia wolności.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia