Wiosenne porządki – co zrobić z odpadami zielonymi ?

Wiosną gdy rozpoczynamy porządki w przydomowym ogrodzie czy na działce pozostaje nam pewna ilość liści, trawy lub gałęzi. Pojawia się problem co należy z nimi zrobić.

-Wchodzimy w taki wzmożony okres odbioru odpadów biodegradowalnych bezpośrednio z nieruchomości od mieszkańców. Bedą one odbierane z częstotliwością co dwa tygodnie, i ważne by zostawić je w pojemnikach lub workach – informuje Mariusz Kałuża, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej w ostrowieckim Urzędzie Miasta.

Odbiór jest możliwy w ramach miesięcznej opłaty, którą mieszkańcy wnoszą za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Ale to niejedyny sposób by pozbyć się niechcianych odpadów.

– Odpady zielone i biodegradowalne mieszkańcy mogą również dostarczyć do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, który znajduje się w Ostrowcu przy ulicy Samsonowicza 40A. Ten czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. od 10-18, a w soboty od 10-14. Odpady dostarczone przez mieszkańców do PSZOK przyjmowane są bezpłatnie – dodaje Mariusz Kałuża.

PSZOK przyjmuje także m.in: opony, odpady elektroniczne i elektryczne, kwasy, rozpuszczalniki, przeterminowane leki, meble i odpady wielkogabarytowe.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia