Dobiega końca rekrutacja do przedszkoli i oddziałów „zero”

żródło: pixabay.com

Rekrutacja do gminnych przedszkoli i oddziałów 'zero’ powoli dobiega końca. 9 kwietnia pojawiły się listy z nazwiskami kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do wybranych placówek. Zanim jednak rodzice przyjętych dzieci będą mieli pewność, że ich pociechy rozpoczną edukację od września muszą dopełnić ostatnich formalności.

– Do 16 kwietnia rodzice powinni potwierdzić wolę przyjęcia dziecka do przedszkola w postaci pisemnego oświadczenia. Zatem, ci rodzice, których dzieci zostały wypisani na listach mają czas do końca tego tygodnia, aby potwierdzić wolę przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego w przedszkolu publicznym, bądź też w oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej – przypomina Jan Bernard Malinowski, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta w Ostrowcu. Dodaje, że w ramach tegorocznej rekrutacji do gminnych przedszkoli zapisało się blisko 1160 dzieci. Największym powodzeniem cieszyły się przedszkola nr 19, 16 i 12. Tak wynika z list wywieszonych w placówkach. – Do 'Brzechwy’ na Ogrodach uczęszczać będzie aż 200 przedszkolaków, w pozostałych przedszkolach zostało po kilka wolnych miejsc – informuje naczelnik Malinowski. – Mamy także wolne miejsca w oddziałach przedszkolnych w szkołach, np. w PSP nr 1, 14 oraz w szkole numer 4. Zachęcam rodziców do korzystania z naszej oferty. Przypomnę, że dzieci sześcioletnie muszą odbyć roczne przygotowanie przedszkolne. Dodaje też, że jeżeli byłaby potrzeba zwiększenia liczby oddziałów w wybranych placówkach to są do tego przygotowani.

Rekrutacja uzupełniająca do szkół i przedszkoli rozpocznie się w maju i czerwcu. Szczegółowy harmonogram znajdziemy na stronie ostrowieckiego urzędu miasta.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia