Powiatowy Urząd Pracy prowadzi badanie lokalnego rynku pracy wśród osób poszukujących pracy

żródło: pixabay.com

Już po raz trzynasty Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu prowadzi badanie lokalnego rynku pracy. Do tej pory badania skupiały się na pracodawcach z powiatu ostrowieckiego. Teraz uzyskane wyniki badań urzędnicy chcą uzupełnić informacjami od osób, które szukają pracy albo szukały jej w ostatnim czasie.

– Jest to ankieta, która ma za zadanie zbadać sytuację osób bezrobotnych na lokalnym rynku pracy w okresie pandemii czyli w sytuacji bardzo trudnej dla nas wszystkich. Chcemy poznać potrzeby naszych klientów oraz tego jakiej współpracy oczekują od PUP-u, aby dopasować ofertę do ich potrzeb. Chcemy się również dowiedzieć, co utrudnia osobom bezrobotnym odnalezienie pracy w okresie pandemii. Czy ich kompetencje są zadowalające, czy są zadowoleni z posiadanych kwalifikacji, czy może czują potrzebę ich uzupełniania i podwyższania oraz z jakich form pomocy chcieliby skorzystać – wyjaśnia Anna Bugajska, doradca zawodowy z ostrowieckiego urzędu pracy.

Ankietę można wypełnić na kilka sposobów. – Można ją wypełnić on-line. Jest ona zamieszczona na fanpage’u na Facebooku i na stronie internetowej urzędu oraz u pracowników na poszczególnych stanowiskach. Zachęcamy bardzo serdecznie wszystkie osoby zainteresowane do uczestnictwa w badaniu, żeby Powiatowy Urząd Pracy mógł spełnić oczekiwania – dodaje.

Ankieta 'Bezrobotny na lokalnym rynku pracy’ składa się z 14 pytań, a jej wypełnienie zajmie kilka minut – podkreśla Anna Bugajska. Formularz on-line będzie dostępny na stronie internetowej urzędu do końca czerwca tego roku. By ankieta odzwierciedlała realną sytuację urzędnicy chcą uzyskać opinie od około 300 bezrobotnych.

/paw/

Ważne wydarzenia