NFZ apeluje: bądźmy punktualni, nie przychodźmy zbyt wcześnie na szczepienie

Narodowy Fundusz Zdrowia apeluje o zachowywanie zasad reżimu sanitarnego w punktach szczepień oraz punktualne stawianie się na szczepienia.

Beata Szczepanek, rzecznik prasowy kieleckiego oddziału NFZ mówi, że wkrótce w całej Polsce rozpoczną się masowe szczepienia w związku z zapowiedziami większych dostaw szczepionek. Niestety, wiele osób już teraz, mimo że ma ustaloną konkretną godzinę na podanie preparatu przychodzi wcześniej, przez co tworzą się kolejki.
– A to rodzi kłopoty. Przyjście wcześniej, niż 15 minut przed szczepieniem jest niepotrzebne, dlatego apelujemy o punktualność. Przyjściem pół godziny czy godzinę przed szczepieniem niczego nie przyśpieszy. Tworzą się tylko kolejki, powstaje napięta atmosfera, a przecież nie o to chodzi – podkreśla rzeczniczka. Beata Szczepanek apeluje również o stosowanie się do zasad reżimu sanitarnego, gdy czekamy na przyjęcie preparatu. Do końca kwietnia do Polski ma trafić nawet kilka milionów dawek. W związku z tym w województwie świętokrzyskim utworzonych zostanie około 17 punktów masowych szczepień. W każdym z nich szczepionkę przyjmować będzie mogło kilkaset osób dziennie.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia