Tężnia solankowa w Starachowicach

W Starachowicach powstanie tężnia solankowa. Do piątku, 9 kwietnia swoje oferty mogą składać firmy zainteresowane budową tego miejskiego inhalatora.

-Zaprojektowaliśmy tężnie solankową zasilaną ze szczelnego zbiornika wodą leczniczą – jodkową, chlorkowo-sodową, bogatą w jód, wapń, magnez i żelazo oraz w mikroelementy: krzem, stront i bor. Uzupełniana będzie wodą doprowadzoną z ujęcia wody oligoceńskiej. Jest to doskonałe miejsce do spotkań. Dlatego wokół starachowickiej tężni na nawierzchni utwardzonej, rozlokowane zostaną wygodne, drewniane ławki o zróżnicowanych długościach i  kosze na śmieci. Teren zostanie oświetlony i odgrodzony zielonym żywopłotem – informuje Prezydent miasta, Marek Materek.

Korzystanie z tężni służy osobom z nadciśnieniem, zapaleniem zatok, alergiami, pomaga w schorzeniach dróg oddechowych. Tężnia solankowa to projekt zgłoszony do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego przez mieszkańców ul. Zakładowej w Starachowicach. Koszt inwestycji  zamknie się w przedziale od 300 do 400 tys. złotych.

/marsz/

 

Podziel się

Ważne wydarzenia