Wciąż duża liczba pacjentów z COVID-19 przebywa w ostrowieckim szpitalu

Trzecia fala koronawirusa w Ostrowcu Świętokrzyskim nie wyhamowała. Jak poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej doktor Adam Karolik, dyrektor do spraw medycznych ostrowieckiego szpitala stale rośnie liczba zakażonych pacjentów.

– Sytuacja w dalszym ciągu jest dynamiczna, cały czas trafia do nas sporo pacjentów chorych na COVID. Na terenie naszego szpitala obecnie przebywa 64 takich pacjentów, a 7 oczekuje na wynik – wyjaśnił. Dyrektor Karolik poinformował, że pięciu pacjentów chorych na COVID-19 oddycha za pomocą respiratora. Tym samym obecnie zajęte są wszystkie respiratory przeznaczone dla osób zakażonych koronawirusem. Jednak w razie potrzeby mają zapas tych urządzeń w szpitalu.
Na stałym poziomie utrzymuje się absencja personelu wyłączonego z pracy z powodu choroby. Obecnie na zwolnieniach lekarskich przebywa ponad 30 pielęgniarek i 12 osób z innego personelu medycznego. Doktor Karolik podkreślił również, że wszystkie oddziały szpitala pracują normalnie, ale rozległe operacje planowe w dalszym ciągu są wstrzymane.
Podczas dzisiejszej konferencji dowiedzieliśmy się także, że w tym tygodniu zaszczepionych zostanie 340 osób, co wciąż nie wyczerpuje możliwości punktu szczepień.
W konferencji brali także udział starosta Marzena Dębniak oraz prezydent Jarosław Górczyński, którzy złożyli życzenia pracownikom ochrony zdrowia w związku z przypadającym dziś Światowym Dniem Zdrowia i Dniem Pracownika Służby Zdrowia. Poinformowali także o tym, że to w Centrum Kształcenia Ustawicznego powstanie masowy punkt szczepień przeciwko COVID-19. Wstępnie ma ruszyć około 19 kwietnia. Na razie samorządy te nie planują utworzenia kolejnego takiego punktu. – Jeżeli będzie rosło zapotrzebowanie to gotowi jesteśmy uruchomić kolejne miejsce na masowe szczepienia mieszkańców powiatu – zapowiedziała starosta Dębniak.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia