Do szpitala w eskorcie policji

Na długo 21-letnia mieszkanka gminy Ćmielów zapamięta swój wczorajszy rajd ulicami miasta do szpitala. Także dzięki reakcji funkcjonariusza policji.

Ratując życie swojej nieprzytomnej 45-letniej koleżance, która wcześniej zdążyła ją zawiadomić, że źle się czuje i potrzebuje pomocy, 21-latka wyruszyła z Ćmielowa w drogę do lecznicy, łamiąc przy tym przepisy ruchu drogowego. Około 12.15 na ulicy Zagłoby zatrzymał ją policjant z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy młodszy aspirant Mariusz Frejlich. – Funkcjonariusz zauważył pojazd marki skoda, którego kierujący nieprawidłowo wyprzedzał inne pojazdy oraz poruszał się z nadmierną prędkością. Za kierownicą siedziała 21-letnia mieszkanka gminy Ćmielów, która poinformowała policjanta, że bardzo się spieszy, ponieważ wiezie do szpitala swoją 45-letnią znajomą. Z 45-latką nie było kontaktu, dlatego policjant natychmiast zaproponował pomoc i eskortę do szpitala – relacjonuje Ewelina Wrzesień, oficer prasowy ostrowieckiej policji.
Skoda z potrzebującą pilnej pomocy 45cio-latką mogła już bezpiecznie i szybko pokonać zatłoczone ulice miasta za uprzywilejowanych radiowozem. Także dzięki temu otrzymała fachową pomoc na czas.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia