Ostrowiecki szpital uruchamia poradnię endokrynologiczną

Po świętach w ostrowieckim szpitalu zostanie uruchomiona nowa poradnia. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z usług endokrynologa.
– Brakowało w naszym mieście takiej poradni, a dostępność do specjalistów endokrynologów w Ostrowcu nie zawsze była taka, jaka powinna być. W związku z tym postanowiliśmy zgłosić się do konkursu organizowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia i nasz szpital ten konkurs wygrał – tłumaczy Adam Karolik, zastępca dyrektora do spraw medycznych ostrowieckiego szpitala. Jeszcze nie jest wiadome, w którym pomieszczeniu poradnia będzie się znajdować. Prowadzić ją będzie lekarz endokrynolog – Anna Madej, która jest już zatrudniona w szpitalu. Więcej na temat działania nowej poradni mamy dowiedzieć się po świętach.
Przypomnijmy, że będzie to już piąta po neurologicznej, ortopedycznej, profilaktyki chorób piersi i wad postawy – poradnia działająca na terenie ostrowieckiej lecznicy. Podczas wczorajszej konferencji prasowej dowiedzieliśmy się także, że szpital stara się utworzyć ich więcej.
– Będziemy czynili starania o utworzenie w naszym szpitalu poradni ginekologiczno-położniczej, która zlokalizowana będzie w obecnym punkcie szczepień oraz pragniemy utworzyć poradnie proktologiczną oraz chirurgiczną – podkreśla Adam Karolik. Dodał, że punkt szczepień zostanie przeniesiony w inne miejsce w związku z zapowiedziami zwiększania dostaw szczepionek. Lecznica będzie chciała mieć możliwość zaszczepienia jednocześnie większej liczby osób.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia