Rośnie liczba pacjentów chorych na COVID-19 w szpitalu. Lecznica wstrzymuje część planowych zabiegów

Stale rośnie liczba pacjentów chorych na COVID-19 hospitalizowanych w ostrowieckim szpitalu.

Jak poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej doktor Adam Karolik, dyrektor do spraw medycznych obecnie ponad 50-oro pacjentów ma potwierdzone zakażenie koronawirusem, a 16-oro oczekuje na wynik testu.
4 osoby oddychają za pomocą respiratora.
Sytuacja nie jest jednak tak trudna jak podczas jesiennej fali wirusa, gdy zdarzały się momenty, iż hospitalizowanych było ponad 70 osób zakażonych wirusem Sars-CoV-2.
Mimo to, w związku z rosnącą liczbą pacjentów z koronawirusem szpital wstrzymał część zabiegów planowych.
– Zrezygnowaliśmy z dużych rozległych operacji, w dalszym ciągu wykonywać będziemy mniejsze zabiegi, które nie wymagają dłuższej hospitalizacji – wyjaśnił Adam Karolik.
Warto dodać, że w weekend ostrowiecki szpital przekierował trzech pacjentów z koronawirusem do szpitala tymczasowego w Kielcach.
Doktor Karolik podkreślił, że w porównaniu z falą jesienną nie pogarsza się sytuacja kadrowa lecznicy. Obecnie wyłączonych z pracy z powodu choroby jest około 7 procent personelu.
W tym tygodniu szpital planuje zaszczepić 320 osób. Na czas Świąt Wielkanocnych szpital wstrzymuje podawanie preparatu, bo kolejną dostawę szczepionek z rządowej Agencji rezerw Strategicznych ma otrzymać dopiero po świętach. Wtedy też akcja szczepień zostanie wznowiona.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia