Przed nowymi metodami oszustw internetowych przestrzegają ostrowieccy policjanci

Przed nowymi metodami oszustw internetowych przestrzegają ostrowieccy policjanci, a dotyczą osób, które wystawiają na sprzedaż lub kupują przedmioty na jednym z popularnych serwisów ogłoszeniowych.

Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu mówi, że w poniedziałek zgłosiła się do nich 34-letnia mieszkanka gminy Bodzechów. Kobieta poinformowała, że za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego wystawiła do sprzedaży fotelik dziecięcy, a zainteresowanie jego zakupem wyraził – jak się potem okazało – oszust. Chwilę po uzgodnieniu szczegółów transakcji kobieta otrzymała dowód wpłaty pieniędzy na konto, a później link do strony internetowej, na której rzekomo mogła sprawdzić czy faktycznie taka wpłata została dokonana.

-Kobieta nie spodziewała się, że ma do czynienia z oszustem dlatego nie podejrzewała, że może się stać coś złego. Postępowała zgodnie z wytycznymi, które otrzymała. Weszła w link i wypełniła formularz podając dane swojej karty płatniczej – relacjonuje Ewelina Wrzesień.

Ku zaskoczeniu kobiety, chwilę później na jej koncie pojawiło ponad 28 tysięcy złotych. Okazało się, że ktoś wykorzystując dane poszkodowanej zaciągnął kredyt, a następnie w Warszawie wypłacił z konta tysiąc złotych. Oszust próbował wypłacić więcej pieniędzy, na szczęście kobieta miała ustawiony limit wypłat. Pokrzywdzona natychmiast zablokowała konta i o całej sprawie powiadomiła policję.

– Apelujemy o rozwagę i o to, by każdą próbę oszustwa zgłaszać policji – podkreśla Ewelina Wrzesień.

Ważne wydarzenia