Trwa budowa łącznika między ul. Chrzanowskiego a Furmańską

Do końca czerwca przyszłego roku wykonany zostanie łącznik między ulicami Chrzanowskiego a Furmańską.
Będzie miał ponad kilometr, równocześnie z ulicą powstaną chodniki, ścieżka rowerowa, 129 nowych miejsc postojowych dla samochodów, w tym 8 miejsc dla niepełnosprawnych. Ulica będzie oświetlona ledowymi latarniami. Całość kosztować będzie ok. 17 mln. zł.
– Wykonaliśmy już ponad 95 proc. robót ziemnych związanych z wymianą gruntu, wykonaliśmy też wzmocnienie nasypu materacem z kruszyw, realizujemy też roboty związane z kanalizacją deszczową- mówił o dotychczasowych pracach Dominik Podsiadło, dyrektor firmy Budromost, wykonawcy inwestycji i podsumował, że na tym etapie zrealizowano już około 25 proc. całości inwestycji.
W tym tygodniu firma prowadzi prace związane z przebudową infrastruktury energetycznej i teletechnicznej. Na dniach rozpocznie się także budowa kanalizacji deszczowej w miejscu, gdzie w przyszłości będzie parking.
– Jest to kluczowa inwestycja drogowa w tej części miasta. Ulica Kilińskiego, jako ulica zbiorcza generuje bardzo duży ruch i gdyby tam jakikolwiek problem wystąpił, byłby duży kłopot z przejazdem. Po zakończeniu budowy, będziemy mieć alternatywny dojazd i udrożnimy też tereny przy łąkach. Spowodujemy też otwarcie tych magazynów i hal, a osobiście mam nadzieję, że powstaną nowe tereny inwestycyjne, a za tym nowe przedsiębiorstwa i miejsca pracy  – mówił na konferencji prasowej prezydent Jarosław Górczyński. Przypomnijmy, że w ramach tej inwestycji budowana jest także ulica, która połączy Denkowską z nowobudowanym łącznikiem między Chrzanowskiego a Furmańską. Te roboty zakończą się w maju tego roku, kosztować będą ponad 3 miliony 300 tysięcy złotych.
Gmina dodatkowo stara się pozyskać 6 milionów złotych z programu Fundusz Dróg Samorządowych na wykonanie trzeciego etapu tego zdania, który obejmie wybudowanie 600-metrowego łącznika pomiędzy ulicą Kilińskiego z wybudowanym łącznikiem Chrzanowskiego i Furmańską.

/bart/

Ważne wydarzenia