Starostwo pozytywnie ocena współpracę samorządów w kontekście utrzymania dróg

Po 2 latach od podpisania pierwszych porozumień pomiędzy samorządami powiatowym i gminnymi, które dotyczą utrzymania dróg należących do powiatu na terenach poszczególnych gmin starosta Marzena Dębniak mówi, że taki model bardzo dobrze się sprawdził.

– Wcześniej ktoś inny sprzątał na drogach powiatowych, ktoś inny na miejskich. Dochodziło do różnych kuriozalnych sytuacji, np. pług odśnieżający drogi miejskie, na drogach powiatowych podnosił osprzęt i jechał dalej. Mieszkańców nie interesuje, kto jest zarządcą danej drogi, oczekują że będzie ona zadbana. Teraz to wszystko zostało uporządkowane – mówiła Marzena Dębniak na antenie Radia Ostrowiec.
O swoje drogi na terenie gmin, które porozumienia nie podpisały starostwo dba samo.
Starosta Dębniak podkreśla, że każdego roku starają się zwiększać nakłady na ich utrzymanie.
Dla przykładu na remonty cząstkowe w latach 2017-2018 starostwo wydało około 150 tysięcy złotych rocznie. Obecnie – z wyłączeniem tych przebiegających przez Ostrowiec i Bodzechów – wydaje ponad 250 tysięcy.
Od początku tej kadencji samorządu powiat znacznie zwiększył bazę sprzętową, służąca do utrzymywania dróg.
– Zaczęliśmy od kupna ciągnika, a później kupowaliśmy mnóstwo mniejszego sprzętu – podkreślała Marzena Dębniak. W tym roku Starostwo Powiatowe w Ostrowcu organizuje nową bazę dla sprzętu drogowego. Znajdzie się ona przy ulicy Siennieńskiej.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia