To przez kryzys – mówią przedsiębiorcy o ogromnym zainteresowaniu niedużym zamówieniem gminy

Aż 14 firm stanęło do ogłoszonego przez miasto przetargu na utwardzenie placu targowego przy ulicy Słowackiego w Ostrowcu. Zamówienie obejmuje także budowę odwodnienia i rozbudowę oświetlenia. Oferty wynoszą od niespełna 1 miliona 600 tysięcy do blisko 2 milionów 400 tysięcy złotych.

– Tak duże i wcale nie incydentalne zainteresowanie firm zamówieniami to dowód na pogarszającą się kondycję finansową niepewnych jutra przedsiębiorstw budowlanych – ocenia Dariusz Wierzbiński z Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Ostrowcu. – Zamówień jest mało na rynku i opiewają na niewielkie kwoty, więc wszyscy się o nie ubiegają, zarówno duże, jak i małe przedsiębiorstwa.  Sytuacja teraz jest bardzo trudna. Wprowadzony został kolejny lockdown i nie wiadomo co będzie w najbliższej przyszłości – mówi.
O tym, że zamówień na rynku jest bardzo mało mówi także Marcin Jabłoński z przedsiębiorstwa 'Drogowiec’. Wyjaśnia, że firmy zatrudniają ludzi, dla których zaczyna brakować zajęcia i stąd start we wszelkich możliwych przetargach.
Przetarg na utwardzenie placu na Targowisku Miejskim powinien zostać rozstrzygnięty najpóźniej do 15 kwietnia, a sama inwestycja ma się rozpocząć najpóźniej 5 maja. Będzie realizowana etapami, by nie utrudniać handlu.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia