Niewidomy Mateusz Pawłowski nieodpłatnie pomoże przedsiębiorcom

Jest masażystą i osobą niewidomą od urodzenia. W czasie pandemii koronawirusa ma mniej zleceń, ale też chęć rozwijania się i niesienia pomocy innym. 25-letni Mateusz Pawłowski z Chorzowa znalazł sponsorów i realizuje projekt skierowany do drobnych przedsiębiorców z całego kraju, którym oferuje nieodpłatne przygotowanie prostej strony internetowej.

Do Radia Ostrowiec zgłosił się, żeby z tą ofertą dotrzeć do potrzebujących pomocy firm z naszego regionu. – Pomagam nieodpłatnie, bo wiem, jak pandemia koronawirusa niszczy małe przedsiębiorstwa, mam dużo wolnego czasu i chcę go wykorzystać, a przy okazji nauczyć się nowych rzeczy – wyjaśnia. – Lubię pomagać, wcześniej angażowałem się w wiele inicjatyw charytatywnych dla dzieci. Prowadziłem zajęcia w szkołach na terenie całego kraju odnośnie funkcjonowania osób niewidomych w społeczeństwie. Mam tez psa przewodnika, którym jeździłem. Te zajęcia też były nieodpłatne i przed pandemią cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem – dodaje Mateusz Pawłowski.
Od początku pandemii koronawirusa wykonał już kilkanaście stron. Znalazł też sponsora, który umożliwia postawienie jej na bezpłatnym serwerze, więc jego klienci nie ponoszą kosztów także z tego tytułu. Zaprojektował już strony dla kilkunastu firm. – Działam na gotowych szablonach kolorystycznych, piszę kod i staram się dostosować wszystko pod klienta. Obecnie na wykonanie takiej strony czeka się około miesiąca – mówi Mateusz.
O nim samym i ofercie dla szkół i przedsiębiorców można przeczytać na jego stronie: www.enet.ovh

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia