Jest decyzja o otwarciu szpitala tymczasowego w Targach Kielce

źródło zdjęcia: Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

Wojewoda świętokrzyski uruchamia szpital tymczasowy w Targach Kielce. O decyzji Zbigniew Koniusz poinformował dziś na konferencji prasowej. Zapadła ona po posiedzeniu zespołu zarządzania kryzysowego.


Wojewoda Koniusz tłumaczył, że uruchomienie szpitala tymczasowego podyktowane jest rosnącą liczbą zajętych łóżek covidowych.
Obecnie na 1100 łóżek w całym województwie, zajętych jest ponad 900. Wojewoda dodał, że jeszcze w ubiegłym tygodniu wolne było co trzecie łóżko.
– Wszystko wskazuje na to, że wzrosty zakażeń będą widoczne jeszcze w tym i przyszłym tygodniu – mówił.
Pacjenci w szpitalu tymczasowym będą przyjmowani najprawdopodobniej od przyszłego piątku. Początkowo przygotowane zostanie 56 łóżek covidowych. W Targach Kielce pomieścić się może 300.
Kadrę szpitala tymczasowego stanowić będą pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Na początek potrzeba 10 lekarzy i 30-40 pielęgniarek.
W związku z rosnącą liczbą zakażeń na covidowe mają zostać przekształcone kolejne lecznice: MSWiA w Kielcach, a także szpital powiatowy w Pińczowie. Pacjenci zakażeni koronawirusem będą także hospitalizowani w szpitalu w Opatowie, zwiększona zostanie liczba łóżek covidowych w szpitalu w Czerwonej Górze.

/bart/

Ważne wydarzenia