Mieszkańcy ul. Las Rzeczki walczą o jej przebudowę

Zdjęcie wykonane 3 marca 2021 roku

300 metrowy odcinek ulicy Las Rzeczki wygrał w naszym konkursie 'Ale dziura’, czyli wybieramy najpiękniejszą dziurę w drodze w mieście. Gruntowa droga wygląda jak prawdziwy szwajcarski ser z dziurami.


Mieszkańcy od lat czekają na to, by wreszcie droga stała się prawdziwie miejską ulicą.
– Tu praktycznie nawierzchni nie ma, jest dziura na dziurze – mówi pan Radosław, który wygrał w naszym konkursie 'Ale Dziura!’, wysyłając zdjęcie drogi po opadach deszczu.
– To utrudnia życie zarówno zmotoryzowanym, jak i pieszym. W samochodzie co parę miesięcy trzeba wymieniać łączniki stabilizatorów. Nie ma nawet sensu omijać tych dziur, jedzie się prosto, bo tyle ich jest. Jak chcę wyjść na spacer z psem po deszczu, to muszę zakładać gumiaki, bo to jedyne wyjście, żeby jakoś przejść ten odcinek – wyjaśnia.
Piotr Mazik, zastępca naczelnika Wydziału Infrastruktury Komunalnej ostrowieckiego magistratu tłumaczy, że miasto nie może rozpocząć remontu 'gruntówki’ dopóki nie zostanie uregulowany jej stan prawny. A ten jest skomplikowany.
– Grunty pod drogą częściowo są w rękach prywatnych, a częściowo w rękach Skarbu Państwa, a gmina nie może sama po prostu przejąć jakiegoś majątku, zanim on nie zostanie skomunalizowany – podkreśla. Dodaje, że kwestia uregulowań prawnych może zająć nawet kilka lat.
Piotr Mazik zapewnia, że na tyle ile gmina może, będzie pomagać mieszkańcom.
-Przewidujemy na tym odcinku jego wyrównanie oraz podsypanie odpowiednim kruszywem. Choć mamy świadomość, że to działania doraźne – podkreśla naczelnik Mazik.

/bart/

Poniżej zdjęcie, które wygrało konkurs „Ale dziura” wykonane w ubiegłym roku. 

Podziel się

Ważne wydarzenia