Ruszyła zbiórka podpisów pod projektem ustawy legalizującej aborcję

Zbiórkę podpisów pod projektem ustawy legalizującej w Polsce aborcję rozpoczęły wczoraj w Dzień Kobiet, aktywistki ze Strajku Kobiet – Ostrowiec Świętokrzyski.

– Proces zbierania podpisów w naszym mieście symbolicznie rozpoczęłyśmy w Dzień Kobiet, w miejscu, które chciałybyśmy nazwać Skwerem Praw Kobiet, czyli na placu z fontanną przy budynki kina Etiuda – mówi Elżbieta Mazur ze Strajku Kobiet. Zebrały ich ponad 60. – To było symboliczne wydarzenie, bo w tamtym miejscu nie ma zbyt wielu przechodniów, ale wiele osób przyjeżdżało do nas specjalnie, żeby poprzeć tę inicjatywę. Fajne i pocieszające było to, że pojawiło się wielu mężczyzn, którzy chcieli w ten sposób wesprzeć swoje siostry, córki, żony – dodaje aktywistka.
Dziewczyny zamierzają zbierać podpisy do końca marca, ale już nie w jednym wskazanym miejscu, tylko same będą odwiedzać takie, gdzie gromadzą się ludzie.
Pod projektem ustawy dopuszczającej aborcję do 12 tygodnia ciąży bez pytania kobiety o powód, komitet obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej 'Legalna aborcja. Bez kompromisów’ musi zebrać 100 tysięcy podpisów. Są zbierane w całym kraju.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia