Trwa zbieranie podpisów poparcia dla Skweru Praw Kobiet

Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Uchwałodawczej w sprawie nadania skwerowi z fontanną przy budynku kina Etiuda nazwy Praw Kobiet rozpoczął zbieranie podpisów. Musi ich być co najmniej 300, by projekt trafił na sesję Rady Miejskiej.

Podpisy będą zbierane dziś (pt) i w sobotę w Galerii Ostrowiec i Galerii Łysica w godzinach 15 – 18. Listy poparcia są też wyłożone w sklepie Okienni.pl przy ulicy Polnej 46 w godzinach 10-14. – Skwer dlatego, że jest to szybkie do zrealizowania i nie wymaga zmian administracyjnych, czyli na przykład nikt nie będzie musiał z tego tytułu zmieniać adresu – wyjaśniała na konferencji prasowej Elżbieta Mazur, przewodnicząca komitetu. Dodała, że w Ostrowcu kobiety patronują zaledwie 11 ulicom, a jest ich 369. – Będziemy walczyć o to, aby nowo powstałym ulicom patronowały kobiety, kobiety, które są dla nas ważne. Musimy wyrównać tę dysproporcje i od teraz zamierzamy tego pilnować – zapowiada.
Inicjatorki nadania skwerowi nazwy Praw Kobiet odniosły się też do komentarza Dariusza Kaszuby, przewodniczącego klubu radnych PiS w mieście, który w Radiu Ostrowiec mówił, że można w Ostrowcu nadać nazwę Skwer Praw Kobiet, ale warto wtedy byłoby też uhonorować w podobny sposób mężczyzn, którzy walczą o wolność w czasie wojny i służą kobietom ramieniem w czasie pokoju. – Nasz projekt został złożony 24 lutego, a więc na długo przed tym komentarzem pana Kaszuby i może gdyby pan Kaszuba był bardziej zainteresowany sprawami obywatelek i obywateli to nie byłby taki zaskoczony naszą inicjatywą – mówiła Marta Jackiewicz. W imieniu Strajku Kobiet – Ostrowiec Świętokrzyski zaoferowała też pomoc w sporządzeniu projektu uchwały, złośliwie przypominając, że 'wszystkich dzielnych mężczyzn urodziły kobiety’.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia