Miasto inwestuje w tereny pod budownictwo jednorodzinne

430 nowych domów jednorodzinnych powstało w ciągu ostatnich 6 lat w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Znaczna część z nich na miejskich nieruchomościach, bo gmina sukcesywnie wystawia na przetarg swoje działki. Prezydent Jarosław Górczyński mówi, że miasto kupuje również grunty od osób prywatnych, by przygotować tereny pod budowę osiedli domów jednorodzinnych.
A kluczowym elementem przy wystawianiu nieruchomości na sprzedaż jest możliwość wyposażenia ich w infrastrukturę.

– Mamy taką strategię, że sprzedajemy działki w kolejności w jednym kompleksie, po to by ten proces inwestycyjny był zorganizowany, ciągły i domknięty – podkreśla prezydent miasta.

Przykładem może być tu ulica Dereniowa, gdzie z 12 działek na 10 już stoją domy. Sprzedaż działek w przetargach dla gminy oznacza wpływy do budżetu, bo uregulowanie stanu prawnego, przygotowanie do budowy infrastruktury znacznie zwiększa ich wartość. Ale – jak podkreśla prezydent Górczyński – to nie jedyna zaleta takiej polityki samorządu.

– Nie liczy się tu bezpośredni zarobek ale to, że na tych działkach powstają nowe domy, to są nowi podatnicy i mieszkańcy. To są osoby, które zasysamy do Ostrowca z zewnątrz, z takich miejscowości jak Lipsko, Sienno czy Opatów. – Za tym idą też dzieci do przedszkola, do szkół, to są też nowe miejsca pracy i dlatego zależy mi by jak najwięcej osób budowało się w Ostrowcu – podkreśla Jarosław Górczyński.

W przyszłym tygodniu odbędzie się przetarg na sprzedaż miejskich działek w obrębie ulicy Jarzębinowej.

/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia