Pijana ostrowczanka wjechała w ścianę sklepu

źródło zdjęcia: Pixabay

Do zderzenia ze ścianą na ulicy Sienkiewicza w okolicach skrzyżowania z Polną w Ostrowcu doprowadziła 36- letnia kobieta, która po pijanemu prowadziła samochód.


Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 22. Policję zaalarmowali świadkowie wypadku, którzy widzieli jak kierująca suzuki kobieta po wjechaniu w ścianę sklepu próbowała uciec. Po tym starali się zabrać jej kluczyki od samochodu.
–  Obserwujący to świadkowie podejrzewali, że kierująca znajduję się pod wpływem alkoholu i dlatego też próbowali odebrać kobiecie kluczyki, by udaremnić jej dalszą jazdę. Na miejsce wezwano policjantów, na widok których sprawczyni kolizji podjęła próbę ucieczki. Ostatecznie po kilku minutach została ona zatrzymana przez mundurowych – relacjonuje Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu.
Po zatrzymaniu i zbadaniu alkomatem okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu.
Ostrowczanka trafiła do policyjnej celi.
Dzisiaj usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej.

/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia