Na co dzień pomagają bezdomnym zwierzętom, teraz sami potrzebują wsparcia

żródło: facebook.com/Kunowskie-Stowarzyszenie-Pomocy-Zwierzętom-Podaj-Łapę

Każdego dnia pomagają bezdomnym zwierzętom, opiekują się nimi dopóki nie znajdą im nowych domów. Teraz sami potrzebują wsparcia – Kunowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom 'Podaj łapę’ to mała organizacja, działająca na terenie gminy Kunów, która pod swoją opieką ma kilkanaście psów i kotów.

Niestety, nie może liczyć na przekazanie 1 proc. podatku, a potrzeb mają wiele. – Stowarzyszenie działa od 2017 roku, dokładnie od lipca, jednak już wcześniej działaliśmy jako niezrzeszona grupa wolontariuszy i pomagaliśmy tym zwierzątkom. Niestety przepisy prawne są takie, że stowarzyszenie musi odczekać okres kilku lat dopóki nie uzyska statusu organizacji pożytku publicznego, dopiero wtedy może zbierać pieniądze za pośrednictwem 1 proc. podatku – tłumaczy Joanna Kosiarska, prezes stowarzyszenia i dodaje, że pomóc im można na kilka sposobów. – Przede wszystkim potrzebujemy pomocy formie pożywienia dla zwierzaków. Teraz okres covidowy jest dla nas bardzo ciężki. Wielu darczyńców ma problemy finansowe i wielu z nich się wycofało. Wspomnę, że od razu o kotach nikt nigdy nie pamięta. Jeśli już to dostają jakieś upominki, ale pieski. Można nam również pomóc w formie takiej przez internet czyli ogłaszać takie zwierzaczki w mediach społecznościowych i oczywiście jak już będzie cieplej, jak już sytuacja się trochę uspokoi, to zapraszam na wolontariat – mówi Joanna Kosiarska.

Bezdomnymi i rannymi zwierzętami na co dzień zajmuje się pani Małgorzata Rowińska. – Zawsze zwierzakom potrzebne są miski, obroże czy smycz. Są u nas głównie pieski, więc jak to pieski trochę te rzeczy niszczą. Niższą też budy, więc potrzebne są remonty. Tego typu pomoc zawsze jest mile widziana, zarówno finansowa, jak i konkretna pomoc rzeczowa, m.in. żywność. Oczywiście jeżeli ktoś chce po swoim zwierzaku również oferować jakieś akcesoria, to także chętnie przyjmiemy – mówi Małgorzata Rowińska.

Kunowskie schronisko dla czworonogów znajduje się na terenie Zakładu Gospodarki Komunalnej przy ulicy Partyzantów, gdzie również można uzyskać więcej informacji dotyczącej ewentualnej pomocy.
Warto dodać, że przez ostatnie 3 lata stowarzyszenie 'Podaj Łapę’ pomogło znaleźć dom dla około 300tu zwierzaków.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia