Budynek usługowo-handlowy na Ogrodach będzie miał nowego właściciela

Firma Publima najprawdopodobniej kupi budynek handlowo-usługowy zlokalizowany pod adresem os. Ogrody 28, który na sprzedaż wystawiło Ostrowieckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Małgorzata Kostrzewa, prezes OTBS podkreśla, że do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma i do przekazania budynku dojdzie po dopełnieniu formalności.
Dodaje, że decyzja o sprzedaży została podyktowana głównie względami ekonomicznymi.
– Budynek powstał w 1985 roku i pilnie wymaga kapitalnego remontu, a może i gruntownej modernizacji. Według naszych wyliczeń, aby doprowadzić go do zadowalającego stanu musielibyśmy w niego zainwestować około 350 tysięcy złotych – tłumaczy prezes Kostrzewa.
– Wynajmujący czekają, żeby lokale uzyskały odpowiedni standard. My ze swojej strony w części tych lokali wymieniliśmy stolarkę okienną i drzwiową, pozostało jednak jeszcze sporo do zrobienia: do wymiany jest taras, którego płytki odpadają, wyjście na schody, remontu wymaga także dach – wyjaśnia.
Firma Publima w przetargu zaoferowała nieco ponad milion 800 tys. zł. Budynek ma 1700 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Lokale wynajmuje tam kilka podmiotów. Prezes Kostrzewa dodaje, że od nabywcy padły deklaracje, że osoby wynajmujące lokale w budynku będą mogły kontynuować najem na dotychczas ustalonych warunkach.
– Przedsiębiorcy zależy, by powierzchnie handlowe i usługowe były w pełni wykorzystane. Wynajmujący nie muszą się obawiać, że pójdą na przysłowiowy „bruk” – zapewnia.

Piotr Składanowski, reprezentujący Publimę mówi, że inwestor planuje przeprowadzić remont budynku, ale na razie nie ma jeszcze określonych terminów i zakresu prac.
OTBS pozyskane ze sprzedaży środki chce przeznaczyć na inwestycje mieszkaniowe i remonty oraz spłaty zobowiązań. Ostateczna decyzja w tej sprawie będzie konsultowana z Radą Nadzorczą i Zgromadzeniem Wspólników.

Przypomnijmy, że obecnie w budynku swoje usługi świadczą między innymi Restauracja Primo, Fikoland czy Top Market Publima.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia