Po donosie na burmistrz Ćmielowa prokuratura wszczęła postępowanie wyjaśniające

Prokuratura Rejonowa w Sandomierzu po doniesieniu sprawdza, czy Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa przyjęła korzyść majątkową w zamian za zatrudnienie na stanowisku kierownika Samorządowego Zakładu Wodociągów i Gospodarki Komunalnej, gdzie do 10 sierpnia ubiegłego roku funkcję tę pełnił Wojciech Stachurski, były kontrkandydat burmistrz Suski w wyborach samorządowych.

Prokurator Joanna Religa z Prokuratury Rejonowej w Sandomierzu informuje, że śledztwo jest na początkowym etapie.
– Prokuratura wszczęła śledztwo pod koniec grudnia ubiegłego roku w sprawie podejrzenia przyjęcia korzyści majątkowej przez Panią burmistrz Ćmielowa w zamian za korzystne rozstrzygnięcie konkursu na stanowisko kierownicze w jednostce samorządowej – tłumaczy.
Śledczy badają też kolejny wątek doniesienia, dotyczący tego, czy burmistrz przekroczyła swoje uprawnienia, wyrażając zgodę na nawadnianie boiska MKS w Ćmielowie bez wprowadzenia ewidencji zużycia i kosztów.
Burmistrz Suska mówi, że oskarżenia te są bezpodstawne.
– Przede wszystkim jest to nieprawda, zawsze działam zgodnie z przepisami prawa. Nigdy nie przyjęłam żadnej korzyści majątkowej, jest to pomówienie, wręcz obraza funkcjonariusza publicznego. Jest to próba zdyskredytowania mojej osoby i usunięcia ze stanowiska – podkreśla.
Burmistrz Suska dodaje, że w sprawie występuje jako świadek, a nie osoba oskarżona. Zapowiada także, że sama podejmie odpowiednie kroki prawne, by bronić swojego dobrego imienia.
Joanna Suska burmistrzem Ćmielowa jest od 2018 roku. To jej pierwsza kadencja.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia