Miasto będzie wynajmować mieszkania. Na początek dziesięć

W Ostrowcu realizowany jest pilotażowy program wynajmu mieszkań komunalnych. Miasto przygotowało 10 lokali. Mają od 28 do 40 m. kw. i znajdują się m.in. na ulicach Waryńskiego, Iłżeckiej, Sienkiewicza, Starokunowskiej, na Ogrodach i osiedlu Słonecznym.

– Te pomysły są bardzo odważne jak na samorząd. Wchodzimy tu w rolę wynajmującego mieszkania na wolnym rynku, na rynku wtórnym – mówi prezydent Jarosław Górczyński.
Dodaje, że oferta może zainteresować nie tylko tych, których nie stać na kupno mieszkania na wolnym rynku, ale także – głównie młodych ludzi – którzy nie mają zdolności kredytowej.
Prezydent Górczyński podkreśla, że program mieszkań na wynajem jest efektem debat i konsultacji przy tworzeniu strategii rozwoju miasta do 2030 roku.
Organizatorem procedury wynajmu miejskich mieszkań jest Ostrowieckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Minimalna cena za wynajem została ustalona na poziomie 10 zł za m.kw., zainteresowani mogą oferować więcej. Muszą jednak spełnić dwa warunki.
– Nie mogą mieć prawa do żadnego mieszkania, do żadnej nieruchomości. Dochody osoby zainteresowanej nie mogą przekraczać 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia brutto w Gospodarce Narodowej dla danego województwa – tłumaczy prezydent Górczyński.
W najbliższym czasie OTBS ma zorganizować dni otwarte podczas których będzie można obejrzeć mieszkania przygotowane pod wynajem.

/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia