Czy od 12 lutego pójdziemy na basen w Ostrowcu?

Rząd luzuje – na razie na 2 tygodnie – część obostrzeń.

Od 12 lutego otwarte zostaną, między innymi, hotele, kina, opery, teatry, filharmonie, boiska, stoki narciarskie i baseny.
– Jesteśmy gotowi otworzyć basen dla mieszkańców Ostrowca praktycznie z dnia na dzień – zapewnia Piotr Węglewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Tłumaczy, że jest to o tyle łatwe, że basen nie był całkowicie wyłączony z użytkowania. W czasie lockdownu trenowali na nim zawodowi sportowcy, bo oni nie byli objęci zakazem rządu.
– Zobaczymy w jakim zakresie to rozporządzenie będzie ograniczało przebywanie na basenie z uwagi na wymogi sanitarne – mówi.
Piotr Węglewicz podkreśla, że z niecierpliwością czekali na poluzowanie obostrzeń. Zaznacza, że zarówno Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu, jak i inne tego typu ośrodki w Polsce nie mogły do tej pory liczyć na wsparcie rządu.
– Można powiedzieć, że wreszcie nas otwierają. Całość kosztów utrzymania ośrodka spadła na barki samorządu, ponieważ nie było możliwości abyśmy otrzymali jakiekolwiek wsparcie z programów ogłaszanych przez rząd – wyjaśnia.
A więcej informacji na temat funkcjonowania obiektu mamy poznać w przyszłym tygodniu.

/bart/

Ważne wydarzenia