Miasto planuje przekazać kolejne dotacje dla szpitala powiatowego

300 tysięcy złotych z własnego budżetu chce przekazać dla szpitala powiatowego miasto. Decyzję w tej sprawie podejmą na najbliższej sesji ostrowieccy radni.

100 tysięcy zostanie przeznaczone na prace remontowe wewnątrz lecznicy, kolejne 100 tysięcy trafić ma do pracowni endoskopii. Taka sama kwota ma zostać przeznaczona na doposażenie oddziału chirurgii urazowo – ortopedycznej. – Widzimy zapóźnienia i problemy. Ale widzimy też, że starostwo bardzo stara się naprawić zaniechania poprzednich lat i ustabilizować sytuację szpitala. Stąd będę rekomendował przekazanie kolejnych środków na rzecz szpitala i nie będzie to ostatnia propozycja w tym roku – uzasadniał prezydent Jarosław Górczyński.
Jak powiedział Radiu Ostrowiec, miasto planuje także wsparcie finansowe oddziału urologii. – Mamy dobrych lekarzy, warto zadbać o to, by tworzyć im warunki do leczenia mieszkańców miasta i powiatu – podkreślał prezydent Ostrowca.
A najbliższa sesja rady miasta, na której zapadną decyzje dotyczące dotacji dla szpitala odbędzie się w czwartek – 4 lutego.

/joge/

Ważne wydarzenia