NFZ zapłaci przychodniom za mobilne szczepienie pacjentów na COVID-19

żródło: pixabay.com

Świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia ogłosił dodatkowy nabór dla placówek, które chciałby utworzyć mobilne punkty szczepień na COVID-19.

– Zadaniem tych podmiotów będzie przeprowadzenie szczepień na terenie naszego województwa wyłącznie w miejscach zamieszkania i pobytów pacjentów, których stan zdrowia uniemożliwia samodzielne dotarcie do punktu szczepień. Nie mogą oni też skorzystać z transportu realizowanego przez jednostki samorządu terytorialnego. Podmioty, które zostaną wyłonione będą uzupełnieniem i wsparciem, dla tych które już istnieją. One pozwolą na dotarcie do każdego pacjenta leżącego w domu, w nawet najmniejszej gminie. Zakładamy, że nie zawsze zespół mobilny ze stacjonarnego punktu będzie mógł dojechać w każdej chwili, w każde miejsce – mówi Beata Szczepanek, rzecznik regionalnego oddziału NFZ i podkreśla, że podanie szczepionki w domu pacjenta będzie bezpłatne.

Wnioski mogą składać placówki, które do tej pory nie utworzyły stacjonarnych punktów szczepień. NFZ czeka na zgłoszenia do środy, 3 lutego, do północy. Dodam, że za każde wykonane szczepienie przez mobilne zespoły wyjazdowe w domu chorego, dana placówka otrzyma 141 złotych za jedną iniekcję.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia