Zespół Szkół nr 3 pierwszy w województwie świętokrzyskim

źródło zdjęcia; ostrowiecki.eu

Zespół Szkół nr 3 w Ostrowcu, czyli dawny 'THM’ znalazł się na pierwszym miejscu w województwie świętokrzyskim i na 70. w kraju wśród techników według opublikowanego rankingu miesięcznika 'Perspektywy’.

Z miejsca w rankingu zadowolony jest dyrektor placówki Tomasz Łodej, który podkreśla, że ten sukces jest także ogromną promocją dla Ostrowca Świętokrzyskiego. – Szkoła drugi rok z rzędu znalazła się na pierwszym miejscu w regionie. To świadczy o wysokim poziomie nauczania. Nauczyciele wkładają w pracę całe serce, a uczniowie ciężko pracują, by zdać egzaminy maturalne i zawodowe jak najlepiej, by dostać się na najlepsze uczelnie – komentuje.
Dobrego miejsca w rankingu pogratulował dyrektorowi Łodejowi prezydent Jarosław Górczyński, który podkreślił, że szkoła wyrobiła sobie dobrą markę w kraju.
A jak to wygląda w przypadku ostrowieckich liceów?
II Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Chreptownicza znalazło się na 7. miejscu w województwie i 317 w kraju. To duży spadek w porównaniu z ubiegłym rokiem, gdy szkoła zajmowała 188 miejsce.
Na 18. miejscu w województwie i 604. w kraju znalazło się I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica. Awansowało o 10 miejsc względem ubiegłego roku. III LO im. Władysława Broniewskiego zajmuje 27. miejsce w regionie a 884. w kraju i to też duży spadek – z 449. miejsca w 2020 roku.
Poza rankingiem znalazła się Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu oraz Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego. Ale Konarski tylko dlatego, że w ubiegłym roku do matury przystąpiło jedynie 11 uczniów, a ranking Perspektyw obejmuje placówki, w których egzamin dojrzałości zdaje przynajmniej 12. absolwentów.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia