Orzeczenie TK ws. aborcji. Marzena Okła-Drewnowicz: To jest podłe

– To jest podłe, ale takie jest działanie tego rządu, który własną nieudolność zwykle przykrywa tematami zastępczymi. To jest żonglowanie zdrowiem Polek i Polaków – tymi słowami posłanka Koalicji Obywatelskiej z regionu Marzena Okła-Drewnowicz komentuje opublikowanie uzasadnienia do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie kompromisu aborcyjnego.

– Teraz mamy do czynienia z tym wielkim chaosem ze szczepieniami. To jest fiasko tego rządu i to jest powód, dla którego nagle to uzasadnienie orzeczenia TK zostało opublikowane. Robią to po to, żeby przykryć swoją nieudolność. Chaos ze szczepieniami przykrywają kwestią aborcji, wyprowadzają kobiety na ulice, żeby mówić głównie o tym.  To jest podłe. Żonglowanie życiem ludzi, tematami koronawirusa, szczepień i problemami związanymi z aborcją jest po prostu nieetyczne, ale tak ten rząd już ma, że nie mają żadnych skrupułów – mówi Marzena Okła-Drewnowicz. jej zdaniem PiS dąży do pogłębiania podziałów w imię własnych korzyści. – To się skończy wojną polsko-polską – ocenia. – Jedne media będą uczciwie relacjonowały to, co dzieje się na ulicach i przedstawiały tło, a media rządowe za publiczne pieniądze będą przedstawiały obraz propagandowy na użytek elektoratu Prawa i Sprawiedliwości. To doprowadzi do jeszcze większych podziałów, do większej nienawiści w społeczeństwie. To wszystko jest sterowane i ludzie siłą rzeczy wchodzą w tę grę, dlatego, że jedni bronią wartości i prawa do wolności, a drudzy uważają, że ci pierwsi chcą zabijać. To jest wszystko chore i do tego to prowadzi, do takiej wojny polsko-polskiej – mówi posłanka Koalicji Obywatelskiej.
Wczoraj na opublikowanie uzasadnienia do orzeczenia TK z października ubiegłego roku zareagowały także dziewczyny ze Strajku Kobiet – Ostrowiec Świętokrzyski i protestowały pod biurem posła PiS Andrzeja Kryja. Na niedzielę zapowiadają kolejną demonstrację.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia