W Ostrowcu powstanie nowoczesny obiekt dla rowerzystów

fot. przykładowa, Wikipedia

– Nadszedł czas, żeby inwestować w sferę rekreacyjno-sportową w mieście – mówi Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego i zapowiada budowę pumptrucków, czyli wyboistych torów rowerowych oraz powiązanej z nimi infrastruktury rekreacyjnej. Inwestycja ma kosztować nawet 900 tysięcy złotych i zostanie zrealizowana na osiedlu Pułanki.

– Chcemy wybudować zespół trzech takich torów rowerowych o różnym stopniu trudności – mówi prezydent Górczyński. Pumptruckowe tory połączyć ma strefa wypoczynkowa. – To będzie taka strefa dla kibiców, ale też strefa skateparkowa z betonowymi przeszkodami – dodaje.
O urządzenie w mieście miejsca dla rowerowych pasjonatów od dwóch lat zabiegał Kamil Stelmasik ze Stowarzyszenia Ostrower oraz radny miejski. Podkreśla dwie korzyści. Po pierwsze w końcu zagospodarowany zostanie teren za garażami przy ulicy Armii Krajowej, który jest własnością Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Po drugie, jakdodaje, pumptruck to forma nowoczesnego placu zabaw dla rowerzystów, z której korzystać mogą doświadczeni rowerzyści, ale także najmłodsi. – Jeździ się tam różnymi rowerami, rowerami mtb, rowerami bmx, dzieci będą mogły jeździć rowerkami biegowymi, ale to przestrzeń dla osób na deskach, na hulajnogach, rolkach. Wydaje mi się, że to będzie świetne miejsce -mówi Kamil Stelmasik.

Inwestycja będzie realizowana w trzech etapach. Pierwszy z torów ma być gotowy do końca września tego roku.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia