Szpital wznawia szczepienia

Punkt szczepień w ostrowieckim szpitalu wznowił od dziś pracę. Andrzej Gruza, dyrektor naczelny placówki poinformował Radio Ostrowiec, że zapowiedziane w zeszłym tygodniu dawki preparatu dotarły do szpitala.

– Otrzymaliśmy 360 dawek i będziemy szczepić zgodnie z przyjętym harmonogramem, osoby z grupy „zero” oraz seniorów 80+ – tłumaczy.
W tym tygodniu w szpitalnym punkcie szczepień pierwszą dawkę szczepionki firmy Pfizer przyjmie około 180 osób z grupy 'zero’, a także 90 seniorów powyżej 80 roku życia. Oprócz tego 90 osób z grupy zero przyjmie drugą dawkę preparatu.
Andrzej Gruza przypomniał także, że tygodniowe możliwości szczepienia są znacznie wyższe, a jeszcze przed informacją o ograniczonych dostawach, ostrowiecki szpital planował zaszczepić w tym tygodniu ponad 500 osób.
– Jesteśmy w stanie szczepić stosunkową dużą liczbę populacji. Pierwsza zmiana pracowników w punkcie szczepień jest w stanie podać preparat 540 osobom. Jeżeli do tego, uruchomilibyśmy drugą zmianę, to wtedy możemy tygodniowo szczepić około 1000 osób. W tym momencie można stwierdzić, że nasz potencjał jest w dużym stopniu niewykorzystywany – podkreśla.
Szpital obecnie jeszcze nie otrzymał gwarancji ile ani czy w ogóle otrzyma w przyszłym tygodniu kolejne dawki szczepionki.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia