Gmina Ostrowiec zmienia bank. Zmienią się numery rachunków, na które wpłacamy zobowiązania

Gmina Ostrowiec zmienia bank świadczący kompleksową obsługę budżetu. Wczoraj podpisana została umowa z wybranym w drodze przetargu bankiem Santander.

– Zgłosiły się trzy banki. Najkorzystniejszą ofertę i to bardzo korzystną, złożył Santander Bank Polska i od 1 lutego rachunki gminy będą przeniesione do tego banku. Cztery rachunki w PKO BP, czyli banku, który nas dotąd obsługiwał, będą aktywne do końca maja – mówi Sławomir Kijak, skarbnik miasta, apelując jednocześnie, żeby od lutego ewentualne należności wobec gminy wpłacać  na konta nowego banku. Do końca maja rachunki wirtualne podatników, a także rachunek główny gminy i rachunek na gospodarowanie odpadami będą jednak funkcjonowały w obu placówkach. Numery nowych kont w banku Santander przed 1 lutego zostaną opublikowane na stronie internetowej urzędu miasta.
Dodajmy, że oferty jakie przedstawił dotychczasowy i nowy bank na obsługę różniły się diametralnie. Santander zaoferował się podjąć obsługi kont za nieco ponad 118 tysięcy złotych, a oferta dotychczasowego banku PKO BP była wyższa o prawie 1 milion 202 tysiące złotych.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia