Najmłodsi uczniowie wrócili do szkół. Frekwencja jest bardzo wysoka

Wysoka, 95-procentowa frekwencja w ostrowieckich szkołach podstawowych po powrocie do nauki stacjonarnej. – Na 1244 uczniów klas I-III publicznych placówek w zajęciach dziś udział bierze 1181 dzieci – informuje Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego.

– Nie ma większych problemów. Wszystko odbywa się zgodnie z procedurami. Nasze szkoły, dyrektorzy, służby administracyjne są przygotowane i mogę pogratulować wszystkim, że zaczynamy wracać do normalności. Ja cieszę się, że najmłodsze dzieci mogą od dziś uczyć się w stacjonarnym trybie  – dodaje prezydent miasta.
W Ostrowcu, tak jak średnio w kraju, u około dwóch procent przetestowanych na obecność koronawirusa nauczycieli i pracowników administracyjnych potwierdzono zakażenie. Pracownicy ci skierowani zostali na kwarantannę.

Prezydent Górczyński podkreślił, że szkoły są dobrze przygotowane do zapewnienia uczniom bezpieczeństwa. W jego ocenie jednak nauczyciele powinni zostać zaszczepieni w pierwszej kolejności. – To zabezpieczyłoby placówki oświatowe, bo nie zapominajmy, że ci nauczyciele, choć w minimalnym stopniu, to jednak mają ze sobą kontakt. Nie da się nie przejść koło siebie na korytarzu, w pokoju nauczycielskim, więc na pewno byłoby zasadne, żeby ta grupa w całości została już teraz objęta szczepieniem ochronnym – ocenia Jarosław Górczyński.
Nauczyciele zostali dopisani do pierwszej grupy objętej szczepieniami razem z seniorami, ale zapisać się będą mogli najwcześniej w drugiej połowie marca.

/pcr/

Podziel się

Ważne wydarzenia