Szwajcaria Bałtowska otwiera się jak wiele innych obiektów w kraju. „Nie łamiemy prawa” – piszą w oświadczeniu

Nie tylko sfrustrowani utratą dochodów przez utrzymywany lockdown górale oraz restauratorzy otwierają się mimo obowiązujących obostrzeń. Stok narciarski oraz lodowisko w formule zajęć sportowo-edukacyjnych otwiera Szwajcaria Bałtowska.

Organizator Szwajcarii Bałtowskiej wydał w tej sprawie oświadczenie. Publikujemy je w całości.

„W związku ze sprzyjającą aurą i dużym zainteresowaniem klientów postanowiliśmy poszukać rozwiązania zgodnego z prawem umożliwiającego zorganizowanie aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Mając świadomość, że ruch i aktywność fizyczna jest niezbędna do utrzymania kondycji psycho – fizycznej, firma Sabat Tour podjęła decyzję o organizacji edukacyjnych zajęć sportowych na łyżwach, nartach i snowboardzie. Wszelka aktywność na świeżym powietrzu sprzyja zdrowiu rozumianemu jako dobrostan psychiczny i fizyczny i wzmacnia nasz układ odpornościowy, co dziś jest szczególnie istotne. Zarówno obsługa jak i uczestnicy zajęć zobowiązani są do przestrzegania wytycznych sanitarnych zgodnie z zasadą DDM – dystans, dezynfekcja, maseczka.

W całej Polsce można zaobserwować wzmożoną aktywność ruchową i chęć przebywania na świeżym powietrzu ze względu na sprzyjające warunki pogodowe. Dlatego jesteśmy przekonani, że prowadzone zajęcia edukacyjne w formie zorganizowanej pozwolą chętnym na bezpieczne korzystanie z uroków zimy.
Nie bez znaczenia jest również fakt, iż kolejne dni nieprowadzenia działalności gospodarczej stawiają nas wobec konieczności zwalniania pracowników i braku możliwości regulowania zobowiązań finansowych, co w konsekwencji doprowadzić może do naszej upadłości i wielu innych podmiotów gospodarczych. W skali makroekonomicznej przyczyni się to do wzrostu bezrobocia i zmniejszenia wpływów do budżetu państwa.
Nie łamiemy prawa. Dbamy o zdrowie Polaków”.

Pierwsze lekcje na lodowisku będą prowadzone już w piątek. Każda ma trwać godzinę i być prowadzona przez profesjonalnego instruktora.
W sobotę prowadzone będą lekcje narciarstwa i snowboardu slalomem. Uruchomiony zostanie wyciąg orczykowy. Czas trwania lekcji to jedna, dwie lub trzy godziny.
Kolej krzesełkowa ma zostać uruchomiona w niedzielę. Harmonogram lekcji jest opublikowany na facebookowym profilu Szwajcarii Bałtowskiej.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia