Ferie po królewsku w siedmiu rezydencjach

żródło: zamek-sandomierz.pl

Trwa drugi tydzień zimowych ferii. W tym roku ze względu na epidemię, przerwa od nauki odbywa się w jednym terminie w całej Polsce. Wiele warsztatów i zajęć dla dzieci młodzieży przeniosło się do sieci. I tak po raz pierwszy siedem Rezydencji Królewskich przygotowało wspólną akcję dla uczniów pod nazwą 'Ferie po królewsku online.’

Codziennie, do 17 stycznia na stronach internetowych instytucji biorących udział w akcji oraz na ich profilach w mediach społecznościowych publikowane są liczne propozycje zajęć online dla dzieci.

Ideą projektu jest zachęcenie uczniów do spędzania czasu wolnego w otoczeniu kultury poprzez internetowe łącza. W akcji udział biorą znani youtuberzy i influencerzy. Nie zabraknie także popularnych postaci znanych z ekranów telewizyjnych, które prowadzą wirtualne spotkania dla dzieci z przestrzeni muzealnych. A na spacery, muzyczne warsztaty, bajki i legendy dla najmłodszych oraz atrakcyjne spotkania ze znanymi youtuberami zapraszają między innymi Muzeum Okręgowe w Zamku Królewskim w Sandomierzu, Zamek Królewski w Warszawie, Zamek Królewski na Wawelu, Łazienki Królewskie w Warszawie, Muzeum Zamkowe w Malborku oraz Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce i Muzeum Narodowe w Lublinie.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia