Urząd Miasta będzie ocieplony i rozbudowany

Gmina Ostrowiec ogłosiła przetarg na termomodernizację i rozbudowę budynku przy ulicy Głogowskiego, czyli własnej siedziby. – Zakres planowanych do wykonania w tym i przyszłym roku prac jest bardzo duży, a wartość szacowana jest na ponad 9 milionów złotych – mówi Artur Majcher, naczelnik Wydziału Inwestycji Komunalnych Urzędu Miasta.

– Ta inwestycja będzie polegała na dociepleniu ścian zewnętrznych budynku urzędu miasta, zmianie elewacji i wykonaniu jej oświetlenia. Wymieniona częściowo zostanie też stolarka okienna i drzwiowa. Zamontowana zostanie instalacja centralnego ogrzewania wraz ze zmianą grzejników, pionów. Na dachu zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna. Wykonana zostanie nowa wentylacja w całym obiekcie. Wymieniona zostanie instalacja elektryczna i oświetleniowa – wymienia naczelnik Majcher.
Rozbudowa budynku będzie z kolei polegać na budowie windy od strony chodnika przy ulicy Głogowskiego. Pozwoli ona na dotarcie osobom niepełnosprawnym do poszczególnych wydziałów mieszczących się na wyższych kondygnacjach.
Inwestycja będzie współfinansowana ze środków unijnych. Dotacja ma sięgnąć 60-70 proc. wartości.
Urząd czeka na oferty zainteresowanych firm do 20 stycznia.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia