Rusza testowanie nauczycieli klas I-III

625 nauczycieli i pracowników oświaty z terenu powiatu ostrowieckiego zgłosiło się do badań przesiewowych na obecność koronawirusa. Uprawnieni do ich wykonania są nauczyciele klas I-III szkół podstawowych, nauczyciele szkół specjalnych oraz pracownicy obsługi administracyjnej.

Badania są dobrowolne i bezpłatne i będą wykonywane testami PCR w trzech punktach wymazowych na terenie powiatu: w szkole podstawowej nr 14, w Bursie Szkolnej oraz Zespole Szkół Publicznych w Szewnie.
W szkole podstawowej nr 5 na Ogrodach gotowość wykonania testów zgłosiło sto procent osób uprawnionych, czyli czterdzieści osób, w tym dwudziestu czterech nauczycieli. Ale już na przykład w szkole nr 4 do przetestowania zgłosiło się dziesięciu z trzynastu nauczycieli klas I-III i połowa zatrudnionej kadry administracyjnej.

Badania na obecność koronawirusa mają pozwolić wrócić do bezpiecznej nauki uczniom klas I-III – o ile resort edukacji taką decyzję podejmie. W połowie grudnia rządzący ustalili przewidywany próg liczby zakażeń, który pozwoli rozważyć powrót do tradycyjnej nauki. To 10 tysięcy zakażeń dziennie. Tymczasem wczoraj resort zdrowia poinformował o wykryciu 9 tysięcy 410 nowych przypadków koronawirusa.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia